AirPods Max Duyuruldu! – Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

AirPods Max Tanıtıldı. Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

AirPods Max
AirPods Max – Kaynak: apple.com

AirPods Max, teknoloji devi Apple tarafından üretilen ilk kulak üstü kablosuz kulaklık olarak duyuruldu. Çeşitli renk seçenekleri ve teknolojik yenilikler içeren kulaklık, yüksek fiyatıyla da dikkat çekiyor. AirPods Max hakkında bilinmesi gereken her şeyi sizler için derledik!

Akustik Tasarım

Kaynak: apple.com

Apple, AirPods Max’in her parçasının her kullanıcı için olağanüstü akustik performans sağlamak üzere özenle tasarlandığını iddia ediyor. Kafa bandını saran nefes alabilen örgü ağ örtü, ağırlığı dağıtmak ve baş üzerindeki basıncı azaltmak üzere yapılmış. Paslanmaz çelik kafa bandı çerçevesi, farklı baş şekilleri ve boyutları için güç, esneklik ve rahatlık sağlıyor.

Her bir kulak kabı, kulaklık basıncını dengeleyen ve dağıtan bir mekanizma aracılığıyla kafa bandına takılmış ve bu bir kullanıcının başının bağımsız olarak dönmesine izin veriyor. Her kulak yastığı, etkili bir sızdırmazlık oluşturmak için akustik olarak tasarlanmış hafızalı köpük kullanıyor. Digital Crown özelliği ile, hassas ses kontrolü ve sesi çalma veya duraklatma, parçaları atlama, telefon aramalarını yanıtlama veya sonlandırma ve Siri’yi etkinleştirme yeteneğine sahip.

Dinleme Deneyimi

AirPods Max
Kaynak: apple.com

Üst seviye bir ses performansı ve dinleme deneyimi sunmayı amaçlayan AirPods Max çeşitli teknik özelliklere sahip. Adaptif Equalizer (EQ), aktif gürültü engelleme, şeffaf mod gibi özellikler hakkında kısaca bilgi verelim. 

Aktif Gürültü Engelleme özelliği için her bir kulaklıkta, çevre gürültüsünü algılamak için dışa bakan üç mikrofon bulunuyor. Kulaklığın içindeki bir mikrofon dinleyicinin kulağına ulaşan sesi takip ediyor. 

Adaptif EQ, bir kullanıcıya iletilen ses sinyalini ölçerek ve gerçek zamanlı olarak düşük ve orta frekansları ayarlayarak sesi kulak yastıklarının uyumuna ve sızdırmazlığına göre ayarlar.

Şeffaflık Modu: AirPods Max ile kullanıcılar, hem etraflarındaki ortam sesini, hem de müziklerini dinleyebilmek için “Şeffaf Mod”a geçiş yapabilir. Apple, bu mod ile tüm seslerin doğal olarak çıkacağını iddia ediyor.

AirPods Max Türkiye Fiyatı

AirPods Max Smart Case – Kaynak: apple.com

 

Türkiye’de 15 Aralık itibariyle satışa sunulacağı belirtilen AirPods Max, 5.699 Türk Lirası değerinde. Bu yüksek fiyatı şimdiden gündemde büyük ses getirmesine sebep olan kulak üstü kulaklığın, yurtiçi satışlarının nasıl seyredeceği ise merak konusu. AirPods Max’i satın alabileceğiniz resmi Apple sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ekstralar

  • Kulaklığın ağırlığı yaklaşık 134 gram.
  • Uzay grisi, gümüş, yeşil, gök mavisi ve pembe olmak üzere 5 farklı renk seçeneği mevcut.
  • Tek şarjla 20 saatlik kullanım imkanı sunuyor.
  • iOS 14.3, iPadOS 14.3, macOS Big Sur 11.1, watchOS 7.2 ve tvOS 14.3 sürümleri ya da daha yeni sürümlere sahip Apple cihazları ile uyumlu. 
  • Apple ürünleri dışındaki cihazlarda kullanılması durumunda tüm özelliklerinden faydalanılamayacak. 

 

Bugün sizlere teknoloji devi Apple tarafından satışa sunulan ilk kulak üstü kablosuz kulaklık olan AirPods Max’ten bahsettik. Fiyatı, sunduğu özelliklere göre mantıklı mı? Satın alır mıydınız? Karar sizin. 

Yazımızı okumaktan keyif aldıysanız Google Pixel Buds Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Görüş ve önerileriniz bizler için çok değerli. kararsizincom@gmail.com mail adresinden, Instagram ve Twitter hesaplarımızdan bizlere ulaşabilir ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir